wtorek, 6 marca 2012

Jak zrobić karczochowego kwiatka - kurs.

W związku z pytaniami jak zrobić wstążkowego kwiatka, postanowiłam zrobić o tym kurs. Robi się go szybciej i łatwiej niż karczochowe bombki.

Potrzebujemy:
 • kulę styropianową o średnicy 5-6 cm,
 • ok. 3 m wstążki satynowej z drucikiem (np. czerwonej),
 • ok. 2 m wstążki satynowej (np. zielonej),
 • szpilki,
 • nożyczki.
Wstążka z drucikiem pozwoli nam na formowanie płatków, które dzięki drucikom zachowają kształt (zdj. 2 przedstawia jak wygląda taka wstążka, wyciągnęłam z niej druciki dla lepszego zaprezentowania). 

1. Pierwszym krokiem jest pocięcie wstążki na kawałki około 6-7 cm, tak aby móc ją złożyć w trójkącik.  Dodatkowo potrzebujemy mniejszy kawałek wstążki (ok. 3cm) do rozpoczęcia naszej pracy. 


2. Wstążkę z drucikiem składamy w trójkąt i przypinamy wokół wstążki początkowej wzdłuż jej boków.  Należy pamiętać o tym, żeby układać wstążkę widocznym złożeniem na zewnątrz. Dzięki temu, przy wygięciu płatków na koniec, będzie widoczna jednolita strona wstążki, a złożenie będzie pod spodem. Szpilki wbijamy w 4 miejsca (zdj. 3). Następnie przypinamy jeszcze 3 takie trójkąty, możliwie jak najbliżej siebie. Przypinając pierwsze cztery trójkąty możemy je delikatnie nałożyć na siebie czubkami. Przykrywając tym samym materiał bazowy (zdj. 4).
3. Kolejny rząd (kolejne 4 trójkąty) przypinamy pomiędzy wcześniej przypięty rząd. Zakryjemy dzięki temu szpilki i widoczny styropian (zdj. 5). Trzeci rząd przypinamy, aby pokrywaj się z rzędem pierwszym, następnie 4 rząd pokrywa się z rzędem 2 (zdj. 6). Przypinamy w ten sposób 4-6 rzędów wstążki z drucikiem, w zależności jak duży ma być nasz kwiatek (zdj. 7).


5. Następnie rozpoczynamy przypinanie listków (zielonej wstążki). W tym przypadku przypinamy wstążkę tak, jak dla bombek karczochowych (złożenie od strony styropianowej kuli) (zdj. 8).


6. Postępujemy tak, przypinając rzędy wstążek naprzemiennie, aż dojdziemy do momentu, gdy niezakryta pozostaje mała część kuli styropianowej (zdj. 9). Przypinając wstążkę należy zwrócić uwagę, czy nie zaczyna ona nachodzić na siebie. Należy wtedy przypinając trójkąty podginać rogi pod spód w celu ukrycia szpilek. W dalszym przypinaniu, zbliżając się ku końcowi, musimy kontrolować szerokość zginanych trójkątów, aby wyglądały estetycznie i zgrały się z resztą wstążki. Dodawanie trójkątów kontynuujemy, aż przestanie być widoczny styropian (zdj. 10).
7. Aby zakończyć kwiatka przypinamy kawałek wstążki zawijając krótsze brzeg pod spód wpinając szpilki (zdj. 11).


8. Teraz wystarczy już tylko odgiąć płatki zrobione z czerwonej wstążki i mamy gotowy kwiatek.Garść uwag:
 • Można używać większej kulki, jednak należy dobrać odpowiedni rozmiar wstążki. Wstążka o szerokości 2,5 cm nie wygląda ładnie na kuli styropianowej o średnicy większej niż 6 cm.
 • Wykonanie takiego małego kwiatka zajmuje mi około 45 minut.
Mam nadzieję, że spodobał się wam kurs i spróbujecie zrobić takiego kwiatka. Dajcie znać jak Wam poszło. Jeśli potrzebujecie pomocy lub porady do tego kwiatka piszcie.
  Dziękuję za odwiedziny i komentarze.

  8 komentarzy:

  1. Super:D Może kiedyś się skuszę:) A umiesz robić misie z wełny na drutach;> lub na szydełku? Takie malutkie, które są idealne jako breloczek.

   OdpowiedzUsuń
  2. CU-DO-WNY! W sam raz na dzień kobiet :P

   OdpowiedzUsuń
  3. Boski:D jeszcze można dodać patyczek do szaszłyków owinięty zieloną wstążka i zrobić z tego łodyżkę i listki:]

   OdpowiedzUsuń
  4. Fajny, myślę, że spróbuję. Dobrze, ze mnie zaprosiłaś do siebie. Robisz piekne rzeczy.

   OdpowiedzUsuń
  5. I znów na czasie. Niedługo święta więc do roboty. Fajny kursik

   OdpowiedzUsuń
  6. piękna ta różyczką;) super kursik;0

   OdpowiedzUsuń
  7. Dziękuję za tutka :) Kwiatki wychodzą śliczne

   OdpowiedzUsuń
  8. Witam serdecznie , ta róża to moje marzenie, ale niestety nie mogę nigdzie kupić satynowej wstążki z drucikiem. Proszę o podpowiedź gdzie takową kupiłaś. Odwiedziłam mnóstwo sklepów i kwiaciarni i nic , Bardzo proszę ( jadzia48@wp.pl) Pozdrawiam

   OdpowiedzUsuń

  Dziękuję za odwiedziny i komentarz.

  Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...